Odczulanie alergii

 Uczulenia na różnego rodzaju substancje to jedno z trzech najczęściej występujących schorzeń przewlekłych na świecie.  17 milionów Europejczyków na co dzień zmaga się nietolerancją pokarmową, 24,6 mln amerykanów cierpi na astmę. Dolegliwość ta dotyczy dziś prawie 10% polskich dzieci i 5,5% dorosłych.

Czym jest alergia? W dużym uproszczeniu, uczulenie jest nieprawidłową reakcją obronną organizmu na kontakt z substancją, która dla innych osób jest całkowicie bezpieczna. Układ odpornościowy alergika, błędnie rozpoznaje taką substancję (alergen) jako wroga i reaguje na nią jak na wirusy, bakterie i inne zagrożenie.  Procesy biologiczne ukierunkowane na eliminację tych czynników, mogą objawiać się w różnych formach – najczęściej występującymi objawami są nieżyt nosa, zapalenie spojówek, skurcz oskrzeli, trudności w oddychaniu, wysypki i bąble skórne. W skrajnych przypadkach w wyniku reakcji organizmu na alergen może nastąpić wstrząs anafilaktyczny i doprowadzić nawet do śmierci pacjenta. 

Odczulanie za pomocą biorezeonanu

Terapia alergii metodą biorezonansu, polega na “naprawianiu” zakłóceń fal elektromagnetycznych, wywołanych przez alergeny. W trakcie jednego zabiegu, wycisza się uczulenie na konkretny alergen. Czasami wystarczy jeden zabieg, innym razem, zwłaszcza przy nadwrażliwości na wiele substancji, biorezonans staje się początkiem drogi do wyleczenia. Uczulenia to dolegliwości niespecyficzne i odczuwane bardzo indywidualnie przez każdego chorego. W 70% przypadków terapia biorezonansem pozwala zapomnieć o alergii na dłuższy czas. U pozostałych osób nadwrażliwość powraca i odczulanie trzeba powtórzyć. Terapia ta jest bezinwazyjna, bezbolesna i całkowicie bezpieczna. 

Metodą biorezonansu można odczulać:

  • alergie pokarmowe,
  • alergie wziewne,
  • alergie kontaktowe,
  • atopowe zapalenie skóry oraz
  • inne nietypowe uczulenia 

Jak leczyć alergie? 

Alergie, choć w zdecydowanej większości przypadków nie stanowią zagrożenia dla życia, stanowią niezwykle przykrą dolegliwość utrudniającą codzienne funkcjonowanie i obniżającą komfort życia.   Tradycyjna medycyna oferuje kilka metod leczenia alergii, jednak w większości są one oparte są na niwelowaniu objawów poprzez stosowanie leków. Najczęściej chorym zaleca się wyeliminowanie alergenu ze swego otoczenia oraz unikanie go na co dzień. Niestety nie zawsze i nie we wszystkich przypadkach jest to możliwe.  

Tradycyjna medycyna i odczulanie 

Najbardziej skuteczną metodą walki z alergią jest immunoterapia czyli odczulanie. Odczulanie tradycyjnymi metodami jest możliwe jedynie w określonym czasie i można je przeprowadzić, jedynie u zdrowych pacjentów, co w przypadku alergików jest często warunkiem trudnym do spełnienia. Tymczasem, co istotne dla uczulonych, odczulanie alergii przy pomocy biorezonans, można przeprowadzić o każdej porze roku, nawet w trakcie pylenia roślin.

Jak przebiega odczulanie Biorezonansem?

 Najprościej mówiąc – aparatura sczytuje emitowane przez organizmu pacjenta fale elektromagnetyczne i analizuje je.  Następnie porządkuje sygnały na harmoniczne i dysharmoniczne. Nieprawidłowe drgania są porządkowane i na powrót odsyłane do pacjenta. Taka praktyka, z czasem doprowadza do wygaszania pamięć o dysharmonicznej reakcji organizmu czyli o alergenie. Wielu lekarzy sceptycznie podchodzi do tej metody leczenia, jednak cała procedura leczenia metodą biorezonansu jest zgodna z prawami fizyki.

Bywa, że do gabinetu przychodzą osoby, które reagują dusznościami na kurz albo sierść, i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki objawy znikają od razu lub w ciągu kilku dni po zabiegu.