Odchudzanie

Tlenoterapia hiperbaryczna to technika wyjątkowo wszechstronna. Umożliwia leczenie różnorodnych trudnych schorzeń jak również wspomaga działanie całego metabolizmu. Również w przypadku odchudzania sesje w komorach tlenowych mogą okazać się niezwykle pomocne. Zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej dostępne w naszych gabinetach w Warszawie umożliwiają skorzystanie z tej niezwykłej technologii także przy zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Sesja tlenoterapii odchudza? Ile można zrzucić relaksując się w komorze hiperbarycznej

Dość zaskakującym efektem działania terapii hiperbarycznej jest spadek poziomu glukozy w krwiobiegu przez co wiele osób wychodzi z nich z poczucie głodu. Jednak nie jest to jedynie uczucie – już godzinna sesja tlenoterapii hiperbarycznej potrafi usunąć z organizmu nawet 500 kcal. O ile ogranicza to długość jednorazowych sesja dla diabetyków, ten niezwykły „efekt uboczny” można wykorzystać. W końcu spalenie 500 kcal to godzina intensywnego biegu czy treningu w basenie. A wszystko to podczas całkowicie bezinwazyjnego zabiegu, podczas którego po prostu leżymy sobie spokojnie nie robiąc absolutnie nic.

Jak to działa? Czemu sesje w komorze hiperbarycznej pomagają zrzucić kilogramy?

Zgodnie z badaniami klinicznymi równowaga procesów katabolicznych w organizmie w warunkach podwyższonego stężenia tlenu w krwi, który jest efektem działania tlenoterapii, zostaje przesunięta w stronę rozkładu wielu substancji, w tym właśnie tłuszczy. Aktywowanych zostaje wiele rodzajów lipaz prowadząc do aktywnej peroksydacji tłuszczy oraz grup lipidowych na innych cząsteczkach. W efekcie organizm zaczyna intensywnie spalać zapasy tłuszczów zgromadzone w tkance tłuszczowej.

Już seria kilkunastu jednogodzinnych sesji w komorze hiperbarycznej przez kolejne dni, połączona ze zdrową dietą, może przynieść widoczne efekty. Wszystko bez żadnych inwazyjnych zabiegów czy większego wysiłku. Zadzwoń do jednego z naszych gabinetów w Warszawie i sprawdź cennik zabiegów w komorze hiperbarycznej – nasz personel chętnie doradzi Państwu oraz przygotuje indywidualny plan dostosowany do Waszych potrzeb.