O nas

Gabinet Holmedica w Warszawie, zajmuje się szeroko rozumianą diagnostyką i leczeniem holistycznym. Nasze poradnie wyposażone są w nowoczesne urządzenia medyczne najwyższej klasy, takie jak komory hiperbaryczne, czy biorezonans oraz aparatów wspomagających leczenie biorezonans Bicom Optima i Trikombin i biofeedback Scio Theta. Dzięki czemu jesteśmy w stanie skutecznie usunąć nie tylko symptomy chorób, ale ich prawdziwe przyczyny. Specjalizujemy się w terapiach anty aging oraz optymalizacji pracy mózgu.

Medycyna holistyczna, czyli jaka?
Podejście holistyczne, czyli całościowe zakłada, że organizm ludzki stanowi integralną całość. Funkcjonowanie zdrowego organizmu można porównać do sprawnie działającego mechanizmu. Skoro dobrze wiemy, że wystarczy uszkodzenie jednego elementu w maszynie, by ten dotąd doskonały mechanizm przestał działać, dlaczego dziwimy się, że choroba jednego organu może wpływać na cały nasz organizm a nie tylko na tą konkretną jego cześć. Dla wyleczenia, dla pełni zdrowia istotna jest nie tle choroba i jej objawy, co jej przyczyna. Zaburzenia pracy organizmu, które wywołały chorobę, bądź dopuściły do jej rozwoju. Przecież natura wyposażyła nas w doskonały mechanizm samoobrony i regeneracji, który pozwala nam przeżyć w zdrowiu,
sprawności fizycznej i psychicznej nawet do 120-130 lat.

Czym jest zdrowie?
Zdrowie to nie tylko brak choroby, to zachowanie równowagi poszczególnych organów ciała i ducha. Harmonia duszy i ciała. Energia, radość, dobre samopoczucie i zadowolenie z życia. Medycyna konwencjonalna skupia się na fizyczności, a tymczasem na nasze zdrowie mają równie istotny wpływ inne czynniki – sfera duchowa, sfera mentalna(emocje) oraz sfera fizyczna. Wg Hipokratesa i innych „Ojców Medycyny” życie jest stałym rozwojem – psychicznym i duchowym – od narodzin aż do śmierci. Medycyna holistyczna respektując Przysięgę Hipokratesa i prawa natury, stara się je zrozumieć i wykorzystać dla dobra chorego, jednocześnie zachęcając go do czynnego udziału w staraniach mających prowadzić do zdrowia.

Dlaczego chorujemy?
Trudno być zdrowym, jeśli jak sugeruje nam współczesna medycyna tradycyjna, staramy się dbać o każdą część naszego organizmu z osobna. Gdy boli nas wątroba – likwidujemy ból, jeśli mamy problemy z trawieniem leczymy się na niestrawność. Podstawowym błędem jaki popełnia współczesna medycyna tradycyjna jest skupianie się na objawach. Tak naprawdę leczy ona objawy, całkowicie pomijając przyczyny chorób. Tymczasem ludzki organizm to skomplikowana maszyna działająca dzięki sieci wzajemnych zależności i powiązań. Zachwianie równowagi w układzie, każda dysfunkcja w pracy jednego organu, czy układu może mieć istotny wpływ na działanie reszty organizmu.

Gabinet Holmedica w Warszawie, zajmuje się szeroko rozumianą diagnostyką i leczeniem holistycznym. Nasze poradnie wyposażone są w nowoczesne urządzenia medyczne najwyższej klasy, takie jak komory hiperbaryczne, czy biorezonans oraz aparatów wspomagających leczenie biorezonans Bicom Optima i Trikombin i biofeedback Scio Theta. Dzięki czemu jesteśmy w stanie skutecznie usunąć nie tylko symptomy chorób, ale ich prawdziwe przyczyny.

REFERENCJE

Co o nas mówią klienci?