Choroby skóry

Łuszczący się naskórek, wieczne bąble i przebarwienia… choroba skóry to ciężki a często też dość wstydliwy problem. Jednak z tym problem łatwo można poradzić korzystając z zabiegów w komorach hiperbarycznych (HBOT) dostanych w naszych gabinetach w Warszawie. Zabiegi tlenoterapii uderzają w prawdziwy problem a nie jedynie zaleczają objawy.

Choroby skóry a tlenoterapia hiperbaryczna?

Lecznicze działanie zwiększonej zawartości tlenu w organizmie wynika z dość prostych mechanizmów chemicznych. W ostatnich latach wykonano fascynujące badanie po raz kolejny potwierdzający lecznicze możliwości tlenoterapii hiperbarycznej w leczeniu chorób skóry, w tym szczególnie AZS (atopowego zapalenia skóry). Zgodnie z nimi tlenoterapia hiperbaryczna cofa i niweluje zmiany wywoływane przez AZS. Wynika to bezpośrednio z ochronnego wpływu reaktywnych form tlenu (ROS – Reactive Oxygen species) na wszelkie zmiany o podłożu zapalnym. Wykonane na gryzoniach chorych na AZS eksperymenty wykazały znaczące złagodzenie zmian skórnych u grupy leczonej w komorach hiperbarycznych. Aby porównać te wyniki ze standardowymi terapiami medycznymi, innej grupie podawano kortykosteryd „prednicarbate” w celu wyleczenia takich samych zmian – efekty były dość zaskakujące ponieważ terapia hiperbaryczna okazała się skuteczniejsza i szybsza od klasycznej terapii stosowanej w medycynie. Te oraz parę innych fascynujących wniosków można samodzielne przeczytać w pracy naukowej „Hyperoxygenation attenuated a murine model of atopic dermatitis through raising skin level of ROS,”wykonanej przez koreański zespół badaczy z badaczem Kim H.R. na czele.

Inne choroby skóry – w czym jeszcze pomaga HBOT?

Zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej są także wykorzystywane w wielu innych problemach dermatologicznych. HBOT z powodzeniem stosuje się przy takich chorobach skóry jak: łuszczyca, trądzik, egzema, atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty. Tlen zabezpiecza przed powstawaniem stanów zapalnych oraz niszczy skupiska bakterii, czyniąc tlenoterapię hiperbaryczną idealnym środkiem przeciwko łuszczycy oraz różnorodnym formą trądzików.

Ponadto tlen działa korzystnie również na zdrową skórę – jej optymalne dotlenienie sprawia, że przyspieszają procesy syntezy kolagenu oraz elastyny jak również szybciej dochodzi do regeneracji uszkodzeń oraz usuwania toksyn. W efekcie skóra odmładza się i szybciej usuwane są wszelkie jej niedoskonałości.

W naszych placówkach znajdą Państwo pomoc i indywidualne podejście do problemu niezależnie czy walczycie z AZS czy inną chorobą skóry. Najlepiej zadzwonić do jednego z naszych gabinetów w Warszawie i spytać o cennik zabiegów w komorze hiperbarycznej.