Całkowite wyleczenie depresji przez detoksykację?

W zdrowym ciele żyje zdrowy duch. Jest to prawda powtarzana już tak dawna, że większość traktuje to jako rzecz trywialną. Jednak współczesna medycyna traktuje organizm ludzki, jak mechanizm składający się z niezależnych i działających bez istotnego wpływu na siebie układów, przez co wydaje się nie dostrzegać lub wręcz lekceważyć związek pomiędzy układem wegetatywnym i nerwowym. Jest to założenie nie tylko błędne, ale i szkodliwe. Niedawno wykryte przyczyny zaburzeń psychicznych w tym depresji zdają się o tym świadczyć dobitnie. Jak jednak może w tym pomóc detoksykacja w komorze hiperbarycznej?

Przyczyny występowania depresji

Powszechnie przyjmuje się dziś za przyczynę występowania depresji zaburzenia w ilości i funkcjach neuroprzekaźników, czyli substancji, których zadaniem jest przesyłanie impulsów nerwowych, pomiędzy komórkami mózgu i resztą układu nerwowego. Wśród wielu substancji będących neuroprzekaźnikami, za kluczowe dla wystąpienia depresji uważa się serotoninę i dopaminę. Okazuje się, że to właśnie jelita są producentem aż 70% całej serotoniny produkowanej przez człowieka i innych neuroprzekaźników. Jak widać zaburzenia w pracy jelit mogą więc wywołać stany depresyjne i inne schorzenia psychiczne.

Starożytna medycyna chińska wskazuje na jelita jako na źródło depresji

Jelita są jednym z najważniejszych organów wewnętrznych i jak okazuje się, ich właściwa praca ma wpływ na zdrowie całego organizmu ludzkiego, ale czy wiecie, że;

  • Już starożytna medycyna chińska opisuje obieg płuca jelita, jako nośnik emocji depresyjnych.
  • We współczesnych podręcznikach psychiatrii znajdujemy informacje dotyczące licznych zaparć odnotowywanych u osób cierpiących na depresję.
  • Podkreślają one niszczący wpływ złych emocji na stan naszej psychiki, nie wspominając jednak o toksynach emocjonalnych, które są podstawowymi truciznami dla układu nerwowego. Sami dostrzegamy jak bardzo układ pokarmowy i nasze jelita są podatne na stresy, blokady emocjonalne i inne emocje wywierające negatywny wpływ.
  • Istnieje też teoria, mówiąca o toksycznej roli glutenu, odkładającego się w układzie nerwowym. Wskazuje ona na jego znaczącą rolę w mechanizmie powstawania niektórych chorób psychicznych, np takich jak autyzm.
  • Najnowsze odkrycia naukowe mówią, że toksynami, wpływającymi na zakłócenia w pracy układu nerwowego, mogą być również obce białka pochodzenia zwierzęcego, roślinnego i mikrobiologicznego, których nasz organizm nie potrafi wydalić ani zneutralizować, postrzega je, więc jako wrogie.


Całkowite wyleczenie depresji przez detoksykację? Czy to możliwe?

Powszechnie w leczeniu stanów depresyjnych stosuje się antydepresanty działające w ten sam sposób, co serotonina. Jednak jak w większości chorób i również w przypadku depresji stosuje się jedynie leczenie objawowe. Środki antydepresyjne pomagają w przezwyciężeniu bardzo nieprzyjemnego okresu uaktywnienia tego schorzenia, które ma przebieg cykliczny. Nie jest jednak możliwe całkowite wyleczenie pacjentów przy pomocy litu czy antydepresantów.

Ostatnio w prasie i Internecie pojawiły się jednak absolutnie sensacyjne doniesienia o nowatorskich metodach leczenia depresji, przy pomocy medycyny detoksykacyjnej. Jej zwolennicy twierdzą, że można nawet całkowicie i trwale tym sposobem wyleczyć chorobę, poprzez wyeliminowanie z organizmu toksyny, które biorą udział w powstaniu tego schorzenia. Detoksykacja, jak donosi prasa powoduje nie tylko całkowite usunięcie objawów depresji, ale poprzez usunięcie zaburzeń w metabolizmie neuroprzekaźników jest sposobem na trwałe i całkowite wyleczenie się z tej choroby. Jednak by rozpocząć właściwe leczenie należy najpierw znaleźć winowajcę – trucizny, złogi i inne obciążenia, jakie nagromadziły się przez lata w naszym organizmie. Pomóc w tym może „Biorezonans” dostępny w Warszawie w naszych gabinetach – jest to technika umożliwiająca wykrycie niekorzystnych dla organizmu substancji obcych, toksyn czy wirusów.

Detoksykacja dzięki zabiegom w komorze hiperbarycznej

O kluczowym znaczeniu fizjologicznej mikroflory jelitowej dla prawidłowej pracy organizmu człowieka mówi się ostatnio coraz częściej. W ostatnich latach pojawiły się jednak sensacyjne prace wiążące zmiany w mikroflorze jelitowej z objawami psychicznymi a nawet neurologicznymi u dzieci i dorosłych. Okazuje się, że przyczyną wielu chorób w tym też depresji, mogą być toksyczne substancje, wirusy, bakterie czy grzyby lub obce białka. Medycyna detoksykacyjne jest w tych przypadkach niezwykle skuteczna. Jednak by rozpocząć właściwe leczenie konieczne jest poznanie przyczyn choroby.

Zabiegi detoksykacyjne w komorze hiperbarycznej w Warszawie oferują między innymi nasze gabinety Holmedica.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o