Detoksykacja

W naszych komorach tlenowych oferujemy szereg specjalistach zabiegów wspomagających metabolizm. Jedną z oferowanych przez nas terapii jest tlenoterapia hiperbaryczna w celu detoksyfikacji – jest ona idealnym wsparciem terapii uzależnień metodą MORA, przy zastosowaniu biorezonansu magnetycznego, bądź odtruwania organizmu z toksyn. W naszych placówkach znajdą pomoc i indywidualne podejście do problemu, zarówno osoby walczące z uzależnieniem nikotynowym, alkoholowym oraz osoby starające się oczyścić swój organizm.

Czym jest Detoksykacja?

Detoksykacja to ogólna nazwa dla procesów odtruwania organizmu i usuwania z niego szkodliwych. Jest to termin używany zarówno w przypadku usuwania z organizmu substancji uzależniających, jak na przykład alkohol, nikotyna czy narkotyki, jak również w przypadku usuwania substancji toksycznych, które zakłócają prawidłowe działanie organizmu. Dlatego też wyróżnia się dwa podstawowe kierunki kuracja detoksykacji w zależności od upragnionego celu – detoksykacja profilaktyczna oraz przeciw-uzależniowa. Detoksykacja profilaktyczna stosowana jest głównie przez osoby zdrowe w celu oczyszczenia organizmu ze złogów, poprawić procesy trawienia, przyspieszyć metabolizm oraz polepszyć samopoczucie. Oczyszcza ona organizm z toksyn spowalniających metabolizm i regeneracje. Detoksykacja przeciw-uzależnieniowa z reguły jest stosowana w terapiach uzależnienia alkoholowego. Jej głównym celem jest usunięcie wszelkich pozostałości alkoholu oraz uzupełnienie niedoboru elektrolitów i innych substancji odżywczych w organizmie.

Jak pomaga w detoksykacji terapia tlenowa?

Zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej dostępne w naszych gabinetach w Warszawie, umożliwiają odtruwanie organizmu. Efekty są już widoczne po kilkunastominutowym seans terapeutycznym w komorze hiperbarycznej – pojawia się uczucie rozluźnienia oraz szybsza regeneracja organizmu. Prowadzi ona do odtruwania organizmu zmniejszając ilość toksyn w naszym ciele dzięki przyśpieszeniu naturalnego procesu ich usuwania. Efektywne stymulowanie komórek z deficytem tlenowym prowadzi do szybszej regeneracji. Dodatkowo neutralizowane są wszelkie stany zapalne. Sam zabieg jest bezbolesny, ponieważ polega na wdychaniu tlenu w podwyższonych warunkach ciśnieniowych – nie występują żadne inwazyjne zabiegi. Jest to naturalna i bezinwazyjna metoda profilaktyki wielu chorób cywilizacyjnych a regularne wizyty w komorze hiperbarycznej wyraźnie poprawiają metabolizm organizmu ułatwiając jego samoistnie usuwanie toksyn. W efekcie nasze ciało odzyskuje zdrowie, kondycje oraz swoje naturalne piękno

Jest to idealny zabieg będący wstępem do prowadzonych przez nas terapii uzależnień metodą MORA, przy zastosowaniu biorezonansu magnetycznego.