Metale ciężkie

Test na obciążenie metalami ciężkimi metodą biorezonansu

Holmedica Warszawa wykonuje bezbolesne i nieinwazyjne testy wykrywające rożnego rodzaju obciążenia w organizmie, których przyczyną mogą być metale ciężkie. Odpowiednie z diagnozowanie obecności metali ciężkich w organizmie to podstawa dalszego leczenia. Właściwe oznaczenie przyczyn chorób, umożliwia terapię polegająca na usunięciu zarówno metali ciężkich jak i objawów, które one wywoływały oraz przeciwdziała komplikacjom wtórnym. Nasza terapia wspiera naturalną detoksykację organizmu, ale też może ją z powodzeniem zastąpić.

Skąd biorą się metale ciężkie w naszym organizmie?

Człowiek współcześnie narażony jest na toksyczne obciążenia, które pochodzą z zanieczyszczonego środowiska w którym żyjemy. Przenikają one do naszego organizmu wraz ze skażoną żywnością, powietrzem, wodą. Często nie mamy pojęcia, że zjadamy owoce i warzywa uprawiane na polach zlokalizowanych przy drogach, wdychamy powietrze zatrute spalinami samochodowymi i dymem z kominów Metale ciężkie dostają się do naszego organizmu również ze środkami czystości i chemią gospodarczą stosowaną na co dzień w domu.

Dlaczego metale ciężkie są szkodliwe dla ludzi?

Niestety wiele ze szkodliwych związków takich jak metale ciężkie, odkłada się w ludzkim organizmie i kumuluje się w naszych narządach wewnętrznych, przez co może stać się przyczyną poważnych chorób. Metale ciężkie najczęściej odkładają się w narządach miąższowych takich jak wątroba czy mózg, oraz w stawach wywołując ich uszkodzenie. Każda ich ilość zwiększa ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe, wieńcowe czy neurologiczne. Stały i długotrwały kontakt z toksycznymi substancjami może być przyczyną chorób autoimmunologicznych i alergicznych.

Gabinet Holmedica Warszawa zajmuje się szeroko rozumianym leczeniem holistycznym i diagnostyką, tak niebezpiecznych metali ciężkich jak kadm, ołów, rtęć, aluminium czy arsen